Het grootste webhostingbedrijf in Nederland is team.blue, dat 16,4% van alle websites op het .nl-domein host. Your.Online volgt met 7,4% en Group.one met 5,7%. Samen hosten deze drie groepen dus bijna drie op de tien .nl-websites. De cijfers zijn afkomstig van W3Techs, met gegevens van 6 november 2026. W3Techs publiceert exacte .nl-cijfers alleen voor deze drie groepen. De posities 4 tot en met 10 hieronder zijn schattingen van Hostcomplex, berekend op basis van andere cijfers van W3Techs. Sommige internationale hosts konden helemaal niet worden ingedeeld (zie de methodologie).
De 10 grootste webhostingbedrijven in Nederland in één oogopslag
| # | Hostingbedrijf | Aandeel .nl-websites | Basis van het cijfer | Hoofdkantoor | Belangrijkste Nederlandse merken |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | team.blue | 16,4% | Gepubliceerd door W3Techs | Gent, België | TransIP, Vimexx, Signet, Proserve, Hypernode |
| 2 | Your.Online | 7,4% | Gepubliceerd door W3Techs | Nederland | Yourhosting, Shock Media, Versio, Savvii, Flexwebhosting, LinQhost |
| 3 | Group.one | 5,7% | Gepubliceerd door W3Techs | Malmö, Zweden | Antagonist, Hostnet, one.com |
| 4 | Cloud86 | ongeveer 3,1% | Schatting van Hostcomplex | Nederland | Cloud86 |
| 5 | BIT | ongeveer 2,3% | Schatting van Hostcomplex | Ede, Nederland | BIT |
| 6 | Metaregistrar | ongeveer 1,9% | Schatting van Hostcomplex | Gouda, Nederland | Metaregistrar |
| 7 | United Internet | minstens 1,8% | Schatting van Hostcomplex (alleen Strato) | Duitsland | Strato, IONOS |
| 8 | LeaseWeb | ongeveer 1,7% | Schatting van Hostcomplex | Nederland | Leaseweb |
| 9 | Hostinger | ongeveer 1,6% | Schatting van Hostcomplex | Vilnius, Litouwen | Hostinger |
| 10 | Hoasted | ongeveer 1,4% | Schatting van Hostcomplex | Amsterdam, Nederland | Hoasted |
Bron: W3Techs, aandeel websites met een .nl-domein per hostingbedrijf, gegevens van 6 november 2026. De posities 1 tot en met 3 zijn cijfers van W3Techs. De posities 4 tot en met 10 zijn berekend door Hostcomplex op basis van gegevens van W3Techs en zijn tot op ongeveer een tiende nauwkeurig. Daardoor liggen de posities 6 tot en met 10 dicht bij elkaar. Internationale hosts zoals Hetzner, OVHcloud en GoDaddy ontbreken, omdat W3Techs hun .nl-aandeel niet publiceert. Ze kunnen allemaal in deze categorie thuishoren. SaaS-websitebouwers en hyperscale-cloudproviders zijn uitgesloten; zie de methodologie.
De 10 grootste webhostingbedrijven in Nederland uitgelicht
1. team.blue (16,4%)
team.blue host meer .nl-websites dan de volgende twee groepen samen. Het wereldwijde aandeel is 2,3% van alle websites, volgens W3Techs. Daarmee is de positie in Nederland ongeveer zeven keer sterker dan wereldwijd. Het .nl-domein is het op één na grootste domein onder de eigen websites van team.blue (11,6%), na .com (23,4%).
De groep ontstond in 2019 uit de fusie van Combell Group, TransIP Group en Register Group en heeft zijn hoofdkantoor in Gent, België. Private-equitybedrijf Hg is de grootste afzonderlijke investeerder. In juli 2024 trad CPP Investments toe via een transactie waarbij team.blue werd gewaardeerd op €4,8 miljard. Het bedrijf meldde toen 3,3 miljoen klanten, meer dan 60 merken en ruim 2.500 medewerkers in Europa; dit zijn cijfers van het bedrijf zelf.
W3Techs rekent verschillende Nederlandse merken tot team.blue. Op basis van gegevens van W3Techs schat Hostcomplex dat TransIP ongeveer 5,3% van de .nl-websites host, Vimexx ongeveer 4,5% en Signet ongeveer 4,5%. Kleinere Nederlandse merken zijn Proserve (ongeveer 0,7%) en e-commercehost Hypernode (ongeveer 0,1%). TransIP is daarmee zeer waarschijnlijk het grootste afzonderlijke hostingmerk op het .nl-domein.
2. Your.Online (7,4%)
Your.Online is een Nederlandse hostinggroep, die vroeger bekendstond als Total Webhosting Solutions (TWS). De geschiedenis begon in 2017, toen Realhosting, Yourhosting en Versio samengingen. In 2023 fuseerde de groep met de Franse registrar Gandi en nam ze de naam Your.Online aan. De groep zegt meer dan 60 overnames te hebben afgerond, ruim 1,3 miljoen klanten te bedienen en meer dan 1.000 medewerkers te hebben. De Nederlandse family office Strikwerda Investments is een investeerder.
Wereldwijd host Your.Online 0,8% van alle websites, grotendeels via het Franse merk o2switch. In Nederland zijn de merken meer verspreid. Op basis van gegevens van W3Techs schat Hostcomplex dat Yourhosting ongeveer 3,1% van de .nl-websites host, Shock Media ongeveer 1,8%, Versio ongeveer 0,9%, Savvii en Flexwebhosting elk ongeveer 0,7% en LinQhost ongeveer 0,3%. Deze schattingen per merk komen samen uit op de 7,4% die W3Techs voor de groep publiceert. Volgens W3Techs vallen ook voormalige merken zoals Vevida, VIP Internet en Realhosting onder Yourhosting.
3. Group.one (5,7%)
Group.one heeft zijn hoofdkantoor in Malmö, Zweden, en is voortgekomen uit one.com. Private-equitybedrijf Cinven kocht het bedrijf in 2019. In december 2022 kwamen Cinven en Ontario Teachers' Pension Plan overeen te investeren in een combinatie van group.ONE en de Duitse dogado-groep. Group.ONE meldde toen ongeveer 1,6 miljoen klanten; dogado voegde daar meer dan 380.000 aan toe.
In Nederland kocht de groep in 2020 Hostnet. Volgens TechCrunch had Hostnet toen ongeveer 210.000 klanten. In 2021 nam de groep Antagonist over, dat op dat moment meer dan 50.000 klanten rapporteerde. Hostcomplex schat dat Antagonist ongeveer 2,4% van de .nl-websites host en Hostnet ongeveer 0,8%. De merken met een gepubliceerd .nl-aandeel komen samen uit op ongeveer 3,3%. De rest van het groepsaandeel van 5,7% komt waarschijnlijk van one.com, waarvan W3Techs het .nl-aandeel niet laat zien.
4. Cloud86 (ongeveer 3,1%)
Cloud86 is de grootste onafhankelijke Nederlandse host in deze ranglijst. Het bedrijf host wereldwijd ongeveer 0,07% van alle websites, maar 74,5% van die sites gebruikt .nl. Daardoor bereikt Cloud86 ongeveer 3,1% van het Nederlandse domein. Het bedrijf zegt in 2010 te zijn opgericht, geen externe aandeelhouders te hebben, zich te richten op WordPress-hosting en zijn data in de EU te hosten. Cloud86 rapporteert meer dan 10.000 klanten. De groei is zichtbaar in de trend van W3Techs: het wereldwijde aandeel steeg in de twaalf maanden tot november 2026 met ongeveer een vijfde. Lees ook de Cloud86-review.
5. BIT (ongeveer 2,3%)
BIT is een zakelijke internetprovider uit Ede en beheert daar drie eigen datacenters. Het bedrijf noemt zichzelf volledig Nederlands eigendom en verkoopt colocatie, cloud, connectiviteit en managed hosting. W3Techs classificeert BIT als hostingprovider. Veel .nl-websites van BIT worden waarschijnlijk beheerd voor bureaus en bedrijven die er hun eigen servers of platforms onderbrengen, in plaats van voor consumenten die een hostingpakket afnemen.
6. Metaregistrar (ongeveer 1,9%)
Metaregistrar, gevestigd in Gouda, is een domeinregistrar die ook hosting, VPS-servers en white-label controlepanelen voor resellers aanbiedt. Het bedrijf zegt meer dan een miljoen domeinnamen te beheren. Net als bij BIT bereikt een groot deel van het hostingvolume waarschijnlijk website-eigenaren via andere bedrijven, die de diensten onder hun eigen naam doorverkopen.
7. United Internet (minstens 1,8%)
United Internet bezit via IONOS Group Strato en IONOS. Wereldwijd is het een van de grootste hostinggroepen, met 2,5% van alle websites. Strato, opgericht in Berlijn in 1997, heeft een Nederlandstalige website en Nederlandse klantenservice. 6,6% van de websites van Strato gebruikt .nl. Dat komt neer op ongeveer 1,8% van het .nl-domein. W3Techs laat het .nl-aandeel van IONOS niet zien, dus het groepsaandeel ligt hoger, maar hoeveel hoger is onbekend. Strato zegt klantgegevens alleen in eigen datacenters in Duitsland op te slaan.
8. LeaseWeb (ongeveer 1,7%)
LeaseWeb is een infrastructuurprovider met het hoofdkantoor in Nederland en datacenters in Europa, de Verenigde Staten en Azië. Ongeveer 12,7% van de websites op het netwerk gebruikt .nl. Dat komt neer op ongeveer 1,7% van het Nederlandse domein. De .nl-websites zijn verspreid over klanten die servers en cloudcapaciteit huren. Bekijk voor dat type hosting onze vergelijking van VPS-hosting.
9. Hostinger (ongeveer 1,6%)
Hostinger is het grootste webhostingbedrijf ter wereld, met 5,2% van alle websites volgens W3Techs; bekijk onze wereldwijde ranglijst van de grootste webhostingbedrijven. Slechts ongeveer 0,5% van de websites van Hostinger gebruikt .nl. Daarmee komt het bedrijf uit op ongeveer 1,6% van het Nederlandse domein. Hostinger werd in 2004 opgericht in Kaunas, Litouwen, en heeft nu zijn hoofdkantoor in Vilnius. Het bedrijf rapporteert in 2025 meer dan 4 miljoen klanten. In het jaar tot november 2026 steeg het wereldwijde aandeel van ongeveer 4,5% naar 5,2%. W3Techs laat niet zien of het .nl-aandeel in hetzelfde tempo groeide.
10. Hoasted (ongeveer 1,4%)
Hoasted is een hostingbedrijf uit Amsterdam, opgericht in 2011. Het biedt webhosting, WordPress-hosting, WooCommerce-hosting, VPS-hosting en resellerhosting aan op basis van cPanel en LiteSpeed. Het richt zich op websitebouwers, bureaus en marketeers. Dankzij het reselleraanbod wordt een deel van de .nl-sites verkocht onder andere merknamen.
Andere webhostingbedrijven met een grote aanwezigheid in Nederland
Onder de top 10 dalen de aandelen tot onder ongeveer 1,2%. Dit zijn schattingen van Hostcomplex op basis van gegevens van W3Techs van 6 november 2026, berekend op dezelfde manier als de posities 4 tot en met 10.
| Hostingbedrijf | Aandeel .nl-websites | Opmerkingen |
|---|---|---|
| mijn.host | ongeveer 1,2% | Onafhankelijke Nederlandse host, opgericht in 2016, met datacenters in Nederland |
| Eurofiber Group | ongeveer 0,9% | Nederlandse IT-infrastructuurprovider |
| Hosting2GO | ongeveer 0,6% | Nederlandse webhostingprovider |
| TrueFullstaq | ongeveer 0,5% | Nederlandse host ontstaan uit de fusie van True en Fullstaq; het aandeel daalde in 2026 |
| Superspace | ongeveer 0,5% | Nederlandse webhostingprovider, waaronder XXL Hosting valt |
| Kolo | ongeveer 0,5% | Noord-Europese datacenter- en hostingprovider, waaronder het voormalige merk Serverius valt |
| CJ2 | ongeveer 0,4% | Nederlandse webhostingprovider |
| Previder | ongeveer 0,4% | Nederlandse webhostingprovider, eigendom van Odin Group |
| Cyso | ongeveer 0,4% | Nederlandse provider van beheerde internetdiensten |
| WorldStream | ongeveer 0,3% | Nederlandse webhostingprovider |
Wat de ranglijst vertelt over de Nederlandse hostingmarkt
Drie groepen bezitten de meeste bekende Nederlandse merken
De drie grootste groepen hosten ongeveer 29,5% van de .nl-websites. De tien bedrijven in de hoofdtabel hosten samen ongeveer 43%. Dat is een veel geconcentreerdere markt dan wereldwijd, waar de tien grootste hosts ongeveer één op de vier websites hosten. Nederland heeft veel merken, maar de meeste grote merken zijn tegenwoordig van team.blue, Your.Online of Group.one. Een Nederlands klinkende merknaam zegt weinig over wie het bedrijf bezit.
Consolidatie door overnames
Alle drie de marktleiders groeiden door Nederlandse hosts over te nemen of ermee te fuseren: TransIP, Vimexx en Signet voor team.blue; Yourhosting, Versio, Savvii en Shock Media voor Your.Online; en Hostnet en Antagonist voor Group.one. Ook binnen de groepen worden merken samengevoegd. Volgens W3Techs omvat Yourhosting inmiddels voormalige merken zoals Vevida, VIP Internet en Realhosting. Voor het marktaandeel van de groep maakt dat soort veranderingen geen verschil; voor klanten kan het wel een nieuw controlepaneel of andere voorwaarden betekenen.
Private equity en family offices als eigenaren
De twee grootste groepen op de Nederlandse markt zijn in handen van financiële investeerders. Hg en CPP Investments zijn investeerders in team.blue, en Cinven en Ontario Teachers' bezitten Group.one. Your.Online krijgt steun van een Nederlandse family office. Buiten de top drie noemt Cloud86 zichzelf onafhankelijk, zonder externe aandeelhouders, en BIT zegt volledig Nederlands eigendom te zijn. Voor Metaregistrar, LeaseWeb en Hoasted konden we de eigendomsstructuur niet aan de hand van officiële bronnen verifiëren.
Internationale marktleiders hebben weinig .nl-websites
Hostinger, de grootste host ter wereld, bereikt slechts ongeveer 1,6% van de .nl-websites. Shopify, dat volgens W3Techs wereldwijd de meeste websites host, zou ongeveer 4,0% bereiken en Amazon ongeveer 1,9% als ze niet waren uitgesloten. Nederlandse website-eigenaren kiezen nog steeds vooral voor hostinggroepen uit de Benelux en lokale providers. Dit patroon van nationale marktleiders zien we ook in andere Europese markten. Bekijk de grootste webhostingbedrijven in Duitsland en ons overzicht van de Europese webhostingmarkt.
Infrastructuurproviders tellen mee als hosts
BIT, Metaregistrar, LeaseWeb en Eurofiber zijn geen typische hostingmerken voor consumenten, maar elk host wel een meetbaar aandeel .nl-websites. W3Techs koppelt een website aan het bedrijf dat de hostinginfrastructuur levert. Websites van bureaus, resellers en bedrijven met eigen servers worden daarom bij deze providers meegeteld.
Wat dit betekent als je een host kiest
Omvang zegt iets over het aantal websites dat een bedrijf host, niet over de kwaliteit van de dienstverlening. Een grote groep kan schaalvoordelen en een stabiele infrastructuur bieden. Een kleinere onafhankelijke host biedt mogelijk directer contact met de supportafdeling. Geen van beide kun je afleiden uit een marktaandeel.
- Kijk naar de eigenaar, niet alleen naar het merk. Veel Nederlandse merken zijn van een van drie groepen. Fusies binnen een groep kunnen gevolgen hebben voor platforms, controlepanelen en contractvoorwaarden.
- Controleer waar je data wordt opgeslagen. Sommige hosts in deze lijst bewaren data in Nederlandse datacenters, andere in Duitsland of elders in de EU. Vraag het na bij de provider als dit voor jou belangrijk is.
- Kies hosting die bij je website past. Vergelijk voor een standaardwebsite of webshop webhostingpakketten of WordPress-hosting. Wil je meer controle, vergelijk dan VPS-hosting.
- Vergelijk actuele aanbiedingen. Welkomstaanbiedingen en verlengingsvoorwaarden verschillen per merk, ook binnen dezelfde groep. Bekijk de actuele hostingaanbiedingen.
Zo is deze ranglijst samengesteld
De ranglijst gebruikt slechts één maatstaf: het percentage websites met een .nl-domein dat een hostingbedrijf host, volgens W3Techs, met gegevens van 6 november 2026. We gebruiken .nl als benadering voor de Nederlandse markt. Nederlandse websites op .com, .eu of andere domeinen tellen niet mee; .nl-websites van buitenlandse eigenaren wel.
‘Grootste’ betekent hier gemeten omvang, niet bekendheid. De grootste host heeft het hoogste gemeten aandeel gehoste websites. De populairste host zou de meeste klanten of gebruikers hebben, maar dat meet W3Techs niet en bedrijven rapporteren die cijfers op verschillende manieren. De bekendste namen zijn een kwestie van merkbekendheid; daarvoor is enquêteonderzoek nodig, en dat hebben we niet.
Gepubliceerde cijfers en schattingen van Hostcomplex
W3Techs publiceert alleen de .nl-aandelen van de drie grootste hostinggroepen: team.blue, Your.Online en Group.one. Voor andere bedrijven berekende Hostcomplex het .nl-aandeel op basis van drie cijfers van W3Techs: het aandeel van het bedrijf in alle websites, het percentage van de websites van het bedrijf dat .nl gebruikt en het aandeel van alle websites dat .nl gebruikt (1,6%). Het aandeel van alle websites is afgelezen uit de gebruiksgrafieken van W3Techs, omdat tabellen kleine aandelen afronden op ‘0,1%’ of ‘minder dan 0,1%’. Als controle levert dezelfde berekening 16,7% op voor team.blue, 7,5% voor Your.Online en 5,5% voor Group.one, tegenover gepubliceerde cijfers van respectievelijk 16,4%, 7,4% en 5,7%. Schattingen per merk binnen een groep zijn gebaseerd op het aandeel van de groep en het percentage van die groep dat aan het merk wordt toegeschreven door W3Techs.
Groepen en merken
Net als W3Techs rekenen we alle merken van een groep mee. TransIP, Vimexx en Signet tellen mee voor team.blue; Yourhosting, Versio, Shock Media en Savvii voor Your.Online; Hostnet en Antagonist voor Group.one; en Strato en IONOS voor United Internet. Cijfers per merk zijn opgenomen ter context en komen niet terug in de ranglijst.
Wat we hebben uitgesloten en waarom
Net als in onze wereldwijde ranglijst hebben we platforms uitgesloten die alleen websites hosten die met hun eigen software zijn gebouwd, en hyperscale- en developerclouds die bouwstenen voor infrastructuur verkopen in plaats van kant-en-klare hosting. Voor .nl zijn de cijfers schattingen van Hostcomplex wanneer gegevens van W3Techs een berekening mogelijk maken; anders is alleen het wereldwijde aandeel bekend.
| Uitgesloten platform | Aandeel .nl-websites | Aandeel van alle websites | Type |
|---|---|---|---|
| Shopify | ongeveer 4,0% | 5,4% | SaaS-webshopplatform |
| JouwWeb | ongeveer 1,8% | 0,1% | SaaS-websitebouwer |
| Lightspeed | ongeveer 0,7% | 0,1% | SaaS-webshopplatform |
| Wix | niet gepubliceerd | 4,2% | SaaS-websitebouwer |
| Squarespace | niet gepubliceerd | 2,4% | SaaS-websitebouwer |
| Webflow | niet gepubliceerd | 0,8% | SaaS-websitebouwer |
| Amazon (AWS) | ongeveer 1,9% | 4,4% | Hyperscale-cloud |
| niet gepubliceerd | 1,8% | Hyperscale-cloud | |
| Microsoft | niet gepubliceerd | 0,8% | Hyperscale-cloud |
| Vercel | niet gepubliceerd | 2,3% | Developercloud |
| Netlify | niet gepubliceerd | 0,6% | Developercloud |
Als Shopify wel was meegenomen, zou het op de vierde plaats staan, vóór Cloud86.
Beperkingen
- Ontbrekende internationale hosts. W3Techs toont alleen de drie meest voorkomende domeinen per hostingbedrijf. Voor internationale hosts zoals Hetzner (2,1% van alle websites), OVHcloud (2,4%), GoDaddy (2,5%), Newfold Digital (2,3%), SiteGround (2,0%) en DigitalOcean (1,5%) staat .nl daar niet bij. Hun .nl-aandeel kan daarom niet worden berekend. Hetzelfde geldt voor IONOS en one.com. Deze bedrijven kunnen overal staan, van onder de 1% tot in de top vijf; we doen geen aannames.
- Nauwkeurigheid van de schattingen. Aflezingen van grafieken en afgeronde percentages maken de schattingen tot op ongeveer een tiende nauwkeurig. De posities 6 tot en met 10 vallen binnen die marge van elkaar.
- Steekproef. W3Techs onderzoekt websites die het relevant vindt en sluit doorverwijzingen en dubbele websites uit. Kleine of inactieve sites zijn mogelijk ondervertegenwoordigd.
- Hosting tegenover infrastructuur. W3Techs koppelt een website aan de hostingprovider van de infrastructuur. Een website die via een reseller of bureau wordt verkocht, kan daardoor worden toegeschreven aan de onderliggende provider.
- Cijfers van bedrijven. Cijfers over klanten, medewerkers en overnames in de bedrijfsprofielen zijn afkomstig van de bedrijven zelf en niet onafhankelijk gecontroleerd.
Bronnen en verwijzingen
- Distribution of web hosting providers among websites that use .nl, W3Techs, gegevens van 6 november 2026
- Usage of .nl broken down by web hosting providers, W3Techs, gegevens van 6 november 2026
- Usage statistics of .nl as top level domain, W3Techs, gegevens van 6 november 2026
- Distribution of server locations among websites that use .nl, W3Techs, gegevens van 6 november 2026
- Usage statistics and market shares of web hosting providers, W3Techs, gegevens van 6 november 2026
- Usage statistics of team.blue, W3Techs, gegevens van 6 november 2026
- Usage statistics of Your.Online, W3Techs, gegevens van 6 november 2026
- Usage statistics of Group.one, W3Techs, gegevens van 6 november 2026
- Usage statistics of United Internet, W3Techs, gegevens van 6 november 2026
- Top level domains among sites that use Cloud86, W3Techs, gegevens van 6 november 2026 (hetzelfde paginatype als voor de andere providers)
- Usage statistics and trend of Cloud86, W3Techs, gegevens van 6 november 2026 (hetzelfde paginatype als voor de andere providers)
- Technologies overview and survey methodology, W3Techs, geraadpleegd op 6 november 2026
- Our story, team.blue, geraadpleegd op 6 november 2026
- team.blue welcomes new investment from CPP Investments in transaction worth €4.8bn, team.blue via PR Newswire, 10 juli 2024
- About us, Your.Online, geraadpleegd op 6 november 2026
- Gandi and TWS join forces to form Your.Online, Your.Online, 10 februari 2023
- Cinven and Ontario Teachers' to invest in the combination of group.ONE and dogado group, Cinven, 5 december 2022
- group.ONE acquires Dutch web hosting company Antagonist, group.ONE, 26 maart 2021
- One.com acquires Hostnet as hosting providers continue consolidation in Europe, TechCrunch, 30 maart 2020
- About Cloud86, Cloud86, geraadpleegd op 6 november 2026
- About BIT, BIT, geraadpleegd op 6 november 2026
- Metaregistrar, Metaregistrar, geraadpleegd op 6 november 2026
- Over STRATO, STRATO, geraadpleegd op 6 november 2026
- About Hostinger, Hostinger, geraadpleegd op 6 november 2026
- Over ons, Hoasted, geraadpleegd op 6 november 2026
- Over ons, mijn.host, geraadpleegd op 6 november 2026
Veelgestelde vragen
Is TransIP het grootste hostingmerk in Nederland?
Waarschijnlijk wel. W3Techs publiceert geen .nl-cijfers per merk, maar een berekening op basis van de gegevens komt voor TransIP uit op ongeveer 5,3% van de .nl-websites. Dat is meer dan voor Vimexx en Signet (elk ongeveer 4,5%) en Yourhosting (ongeveer 3,1%). TransIP is onderdeel van team.blue en telt in de bedrijfsranglijst dus mee voor het aandeel van 16,4% van team.blue.
Welke grote Nederlandse webhosts zijn nog onafhankelijk?
De meeste grote Nederlandse merken zijn tegenwoordig van team.blue, Your.Online of Group.one. Van de grotere hosts buiten deze groepen zegt Cloud86 geen externe aandeelhouders te hebben en noemt mijn.host zichzelf volledig onafhankelijk. BIT zegt volledig Nederlands eigendom te zijn. De eigendomsverhoudingen kunnen in deze markt snel veranderen. Controleer daarom de bedrijfsinformatie op de website van de provider voordat je klant wordt.
Waarom laten statistieken over domeinregistraties andere marktleiders zien?
Domeinstatistieken tellen geregistreerde domeinnamen per registrar of DNS-provider, ook domeinen zonder website en domeinen die alleen doorverwijzen. Deze ranglijst telt websites per hostingbedrijf. Een registrar kan veel domeinen beheren terwijl de websites erop elders worden gehost. Daardoor staan bedrijven in de twee ranglijsten op verschillende posities.
Is een Nederlands hostingmerk altijd van een Nederlands bedrijf?
Nee. TransIP en Vimexx zijn van het Belgische team.blue, Hostnet en Antagonist van het Zweedse Group.one en Strato van de Duitse United Internet-groep. Your.Online is een Nederlandse groep. De merknaam en het .nl-domein zeggen weinig over de eigenaar of over de locatie waar je data wordt opgeslagen.
Worden de meeste .nl-websites in Nederland gehost?
Ja. Volgens W3Techs draait 70,8% van de .nl-websites waarvan de serverlocatie bekend is op servers in Nederland, 13,2% in Duitsland en 8,8% in de Verenigde Staten. Dit zijn gegevens van 6 november 2026. De serverlocatie wordt apart gemeten van het hostingbedrijf: een Nederlands merk kan servers in het buitenland gebruiken en een buitenlands bedrijf kan websites in Nederlandse datacenters hosten.
Photo: Brett Sayles